Pár tipů před focením

Pomalu se blíží naše společné focení, proto bych vám chtěla dát ještě pár tipů ohledně oblečení a doporučení v případě, že budeme fotit venku i v případě, že budeme fotit u vás doma. Nic z toho samozřejmě není striktně dané, ale pomůže nám to mít zase o fous lepší výsledné fotky.

Výběr oblečení:

  • Co se týče oblečení, vezměte si samozřejmě to, v čem se budete cítit dobře! Pokud ale můžu doporučit, vyvarujte se křiklavým barvám a oblečení s velkými potisky a logy. Ani černá není na fotkách úplně ideální, člověk se v ní trochu ztrácí, obzvláště, když nemáme štěstí na slunečný den.

  • Co naopak můžu doporučit, dobře vypadají přírodní odstíny a různé textury, např. pletený svetr, lněné šaty, flanelové a džínové košile a podobě. Pěkně také vypadají drobné vzory (na košilích nebo např. květinové vzory na šatech). Pokud ale jeden z vás bude takový kousek mít, nekombinujte ho s dalšími vzory (např. aby maminka a miminko neměly oba pruhované tričko a podobně). Stejně tak moc nedoporučuji úplně stejné outfity (např. oba modré džíny a šedé tričko) anebo hodně kontrastní oblečení (např. žena bílé šaty a muž černé tričko). Na druhou stranu nebojte se kombinovat a nenechte se úplně limitovat. Pro inspiraci si můžete prijít třeba pár obrázků na Pinterestu (zkuste zadat třeba "couple photoshoot").

  • U žen a holčiček vypadají na fotkách (i ve skutečnosti) krásně šaty nebo volné sukně. A klidně se je nebojte obléct, i když budeme fotit v tak "všedním" prostředí jako u vás doma. Venku pak vypadají rozevláté šaty a sukně vždycky úchvatně (v tomhle případě Stejně tak třeba široké halenky nebo svetry. Obecně doporučuji spíše volnější oblečení (nebo kombinaci) než celouplý outfit, případně si vzít svršky, které můžete různě odkládat nebo si oblékat v průběhu focení.

  • Tip (především) pro pány: nenechávejte si při focení v kapse u kalhot telefon. Je vidět a na výsledných fotkách pak působí rušivě. :)

Focení venku:

  • Ráda fotím na zemi, v trávě, na kamenech a podobně. Nejraději jen tak bez ničeho, ale pokud chcete, můžete si s sebou vzít k těmto účelům nějakou deku, ideálně také ne v křiklavých tónech či ne moc barevnou.

  • Pokud se budou fotit i děti, je v zájmu nás všech mít je v dobré náladě. :) Ideálně tedy aby byly před focením najezené a vyspané (ačkoliv chápu, že tohle nejde ovlivnit vždy). Vezměte jim i nějakou rychlou svačinku s sebou, kdyby je přepadl nečekaný hlad (anebo kdybychom potřebovali nějaký úplatek :) ).

Focení u vás doma:

  • Co se týče oblečení, volte ideálně spíše světlé odstíny, pomůže nám to v případě, že bude v prostoru málo světla.

  • Pokud bude světla málo, budeme fotit hlavně v blízkosti oken, využít můžeme i například gauč anebo postel. Pokud je to možné, mějte povlečeno také do světlých barev bez velkých vzorů. Čím světlejší barvy, tím bude i fotka světlejší.

To je na začátek vše, budu se moc těšit!